SOBOTA 22. ZÁŘÍ 2018, 17.30 hod.

OSLAVA 100 LET ČESKÉ STÁTNOSTI

 

HOLICE - NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA 

 
Hašlerka plynule přeplachtila Vysočinu od Svtého Václava až do Pardubického kraje a První Republice. 
Roku 1918 to nastalo, že se český lid po dlouhé době okupování rakousko-uherským mocnářstvím osvobodil od diktatury našich usoseůd. Ne však na dlouho - germáni číhali a opět kuli své pikle, které vyvrcholili 20 let poté, opět při naší národní "osmičce". Poté, co jsme skončili na vítězné straně 2. sv. války, jsme byli opět připoutáni, pro změnu na východ, abychom zažili, jak chutná "bratrská láska" sovětů. Nyní si však už konečně můžeme oddychnout, když se "bratři "dohodli opět o nás bez nás a jsou dychtivý po naší výživě všech stran. 
Budiž nám Blaničtí rytíři, sv. Václav i prezident Masaryk drží place, abychom tyto stále nové "inspirace" zvládli a předali naši vlast dalíšm generacím jako skutečné SRDCE EVROPY :-) . 

 

22. ZÁŘÍ, 13.00 - 14.00, 

POČÁTKY U PELHŘIMOVA

SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI

 

HLAVNÍ PROGRAM / PALACKÉHO NÁMĚSTÍ


11:00–12:00 POČÁTECKÁ DECHOVKA
12:00 –12:50 ZUŠ KAMENICE NAD LIPOU
12:50 – 13:00 OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ
13:00 – 14:00 HAŠLERKA (staropražské i jiné písně)
14:00 – 15:00 MUSIK GESSELLSCHAFT KONOLFINGEN (dechová hudba ze Švýcarska)
15:00 – 16:00 SOUL SISTERS (jazz, latin music, soul)
16:00 – 17:30 GOLDEN DELICIOUS (světové hity ve vlastní úpravě)
17:30 – 19:00 AWAL3 (počátecká klasika, která nesmí nikdy chybět)
19:30 – 21:00 PROJEKCE POSTŘIŽIN NA VĚŽ KOSTELA

 

A opět je tu Svatý Václav, tedy se pomějeme na Českomoravské Vysočině a vy se můžete pomět taky. Program bude pestrý, škoda tomu, kdo nebude moci zůstat na Postřižiny, jako Hašlerka, která bude dělat radost o dům dále - v Holicích u Pardubic

15. září 18.00 PŘELOUČ, pódium za školou T.G.M.

 

DABING FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO

24. ROČNÍK UDÍLENÍ CEN

 

Hašlerka byla přizvána na tuto zajímavou akci. I když náš dabing písní Karla Hašlera není zcela věrný autorovi, snad tu drobnost velevážené publikum promine a zazpívá si s námi hašlerky v naší zmodernizované podobě :-)

 

                                    Těšíme se Vás !

 

 

 

Skupina Hašlerka si s úctou i nadsázkou "přivlastňuje" jméno písničkáře, kabaretiéra, scénáristy, herce, režiséra, podnikatele, vlastence - člověka s nekompromisním národním postojem. Člověka, jehož celoživotní dílo je v mnohém z nás hluboce zapsáno. Bez ohledu na naši uspěchanou dobu si každý z nás určitě vybaví pár písní, o kterých ani netuší, že jsou z pera Karla Hašlera. Po starých zámeckých schodech, Strahováček, Čí je Praha? Naše!, Nad Prahou tančily hvězdičky, nezapomenutelná až hymnická Česká písnička..


Muzikanti z kapely Hašlerka se rozhodli obnovit tradici českého kabaretu počátku minulého století, na jejímž rozmachu měl Karel Hašler lví podíl. Avšak nebojí se do svého repertoáru zahrnout písně z oblasti šansonu, jazzu či dokonce zařadit předvést "majstrštyky" z oblasti salónní hudby přelomu 19. a 20. století. V jejích programech uslyšíte písničky období c. a k. monarchie, jarmareční popěvky, moritáty, vojenské písně nejen doby Josefa Švejka, ryčné songy žižkovských Pepíků, dryjáčnické kousky zpívané v pivovarech a hostincích, kuplety z kabaretů a šantánů (Červená sedma, Montmartre, Lucerna, Hvězda aj.). A v této směsici naleznete i písně autorské.

 

Složení:

Petra Sladká - zpěv, moderace, tanec

Filip Sychra - zpěv, moderace, tanec, muž v popředí

Vladimír Pecháček - housle, zpěv v rozsahu 3 oktávy, moderace, výkřiky, mimořádné hlasové výkony 

Jiří Hötzel - akordeon, piano, zpěv, moderace, některé zvuky

David Holý - kytara, zpěv (tklivé písně)

Michal Žára - kontrabas, housle, banjo, bicí, perkuse, zpěv (1., 2., 3. a 4. hlasy)